Konsultacja u ginekologa a badania profilaktyczne

Badania ginekologiczne, choć nie zaliczają się do miłych, są niestety badaniami, które należy przeprowadzać systematycznie. Wiele pań udaje się do lekarza dopiero wtedy, kiedy zaczyna czuć groźne objawy. W takim przypadku często dochodzi do rozpoznania chorób albo schorzeń, które zazwyczaj wymagają przeprowadzenia zabiegów. Doktora, jakim jest ginekolog wrocław dobrze jest odwiedzać raz na jakiś czas, po to, aby mieć swe zdrowie pod kontrolą.

Badania, które powinnaś wykonać

Decydując się na profilaktyczną wizytę u lekarza z całą pewnością warto poddać się cytologii. Jest to badanie w pełni bezbolesne. Polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy, który to wymaz jest potem oceniany. Dzięki temu badaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka szyjki macicy. Warto dodać, że Narodowy Fundusz Zdrowia opłaca tego typu badania, w związku z tym nawet jeżeli pacjentka chce pójść do lekarza prywatnego, to jeżeli ma on podpisany kontrakt z NFZ nie będzie musiała płacić za tego typu badanie. Oprócz badania cytologicznego niezbędne jest także przeprowadzenie badania piersi, które identycznie powinno zaliczać się do w sposób systematyczny realizowanych badań. Lekarz ginekolog najczęściej wysyła pacjentkę do specjalisty, który wykona badanie USG albo też mammografię. Niekiedy już w trakcie wizyty ginekologicznej można zrealizować usg piersi – jeśli lekarz ma odpowiednie kwalifikacje. Badanie to pozwala na wczesne wykrycie raka piersi, jak i niepokojących zmian, które należy obserwować w sposób bieżący.

 

Nie bój się zadawać pytań

Profilaktyczna konsultacja u ginekologa to ponadto szansa na rozwianie wszelkich wątpliwości związanych ze stanem zdrowia, ale nie jedynie. Jeżeli przykładowo wkrótce planujesz mieć dziecko, to na takiej konsultacji dowiesz się wielu istotnych rzeczy. Lekarz poinformuje Cię w jaki sposób przygotować się do porodu, jakiego typu badania podstawowe powinnaś wykonać i jakie szczepionki przyjąć. Panie, które mają jakieś zaburzenia miesiączkowe oczywiście mogą uzyskać odpowiedzi na pytania.

 

SABIMED Kod pocztowy: 54-203
SABIMED Ulica: Legnicka 51/53
SABIMED Miejscowość: Wrocław
SABIMED Województwo: dolnośląskie
SABIMED Strona WWW: Ginekolog Wrocław
SABIMED REGON: 932709487
SABIMED NIP: 8992067660

Wizyta w gabinecie ginekologicznym może być przyjemna, grunt to znaleźć odpowiedniego lekarza, który zadba o intymność podczas badania i z przyjemnością oraz cierpliwie odpowie na wszelkie pytania.